WordPress + CRM = 4.0 Benny Yayında!

Tarih : 08 / Eylül / 2014   -   Kategori :    -   Yorum Yok   Paylaş

wordpress_4-0WordPress 4.0 sürümü 4 Eylül 2014 tarihinde  “Benny” adı ile yayınlandı. Peki neden Benny adı  ?

Bu isim 1909-1986 yıllarında Amerika’da yaşamış olan klarnet ustası  Benny Goodman adlı müzisyenden adını almıştır. Bir müzisyenin adının verilmiş olması açıkçası müziksever biri olarak beni sevindirdi.

Bu sürüm ile yazı yazmanın daha rahat ve akıcı olduğu yöneticiler tarafından bildirilmektedir. Eğer bir blog sitesine sahipseniz ve yeni yazı yazma sayfasına girecek olursanız burada ne demek istendiğini anlayabilirsiniz. Yazı yazmak için açılan ekrandaki alan sabitlenmiş ve üstteki yazma araçları butonlarına erişim kolaylaştırılmış.

Diğer bir kolaylık ta video ekleme açısından getirilen yenilik. Herhangi bir Youtube ve benzeri videoyu yazınıza eklemek çok kolaylaştırılmış. Bunun için yapmanız gereken yazınızın video eklemek istediğiniz kısmına web tarayıcınızda açtığınız videonun adresini kopyalayıp yapıştırmanız yeterli. Eklediğiniz bu link okuyucuya yazı arasında videonuzun gösterilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca bunu yayınlamak istediğiniz bir twit içinde yapabilirsiniz. Bunun için de kopyaladığınız twitin adresini yazıya eklemeniz yeterli.

Eklenti yükleme sayfasında da değişiklikler yapılmış. Artık eklentileri daha rahat inceleyip yükleme şansı getirilmiştir. Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi eklenti hakkında kısa açıklama, son güncellenme tarihi, verilen oylar, wordpress sürümünüze uygunluğu gibi özellikler eklentinin küçük bir logosu ile şık bir görünüme kavuşmuş.